Umudun adı Pamuk Kuzum

Hani bir yerlerde birisinin varLığını hissedersin ve bir gün mutLaka gelip seni buLacağını biLirsin ya… Hani bu yüzden hayatına giren herkesi geçici oLarak görüp sadece ona odakLanır ve sadece onu bekLersin ya… Hani onun geleceğine dair umudunu bir tek gün biLe kaybetmeden, her güne “BeLki de bugün gelecek” diye başLarsın ya… İşte öyLe bir şeydin benim için…

Seni iLk gördüğüm an yıLLardır beklediğim o insan oLduğunu anladım. Güya şaşırmayacaktım ama şaşırdım. O güne kadar yoktun ama hep bendeydin. Şimdi burada, muhteşem güLümsemenLe karşımdaydın. Yeni bir hayat başLamıştı benim için ama yanıtLanmamış sorularım da vardı. Belli etmeLi miydim ki kendimi? Sen benim için “O”ydun ama ya ben senin için?
Ne kadar istesem de kendimi tutamıyordum., saklayamıyordum. Seninle konuşurken yüreğimin atışLarını duymandan korkuyordum. ÖLecek gibi oLuyordum. AkLıma ve diLime geLen her şeyi sana da söyLüyordum. Söyledikten sonra güLümsemeni görmek istiyordum. Karşındakinin diLini çözen bir büyücüydün benim için.. BeLki de büyüydün. Sen Allah’ın bana ödüLüydün.

Ben içimdeki coşkuyu anlatmak için yeni yeni kelimeler keşfederken, yüzündeki güLümsemeyi ve tebessümü görmek, benim mutLu oLmama ve yatağa güLümseyerek girmeme neden oLuyordu..
Hep beni dinLiyordun.. Sana karşı hisLerimi durdurmuyordum, yüreğimi susturmuyordum. Değişiyordum senin karşında, güçsüzLeşiyordum.
Çünkü ben, söndüğünü sandığım aLevi seninLe körükLedim. İçimi titreten soğukLarda, havada kuşLarın uçuşunu tek başıma seninle izledim. Caddeyi boydan boya ellerim cepLerimde amaçsızca “SeninLe beLki bir gün böyLe;” diye diye doLaştım…( Daha da çok doLaşırım )…
Ne oLursa oLsun ben umutLarımın peşinde koşuCam .. UMUDUN ADI PAMUK KUZUM oLduktan sonra…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir