Spss Programı


Spss bir istatistiki analiz (sadece analiz değil) programıdır.
Spss ile excel benzeri bir arayüz ile çalışır. Mühendisler, matematikçiler, istatistikçiler, araştırmacılar kullanır.
Programa topladığımız ilgili verileri girerek (istediğimiz mühendislik hazır formülüne göre) bize sonuçlar verir.

Birçok farklı tablo ile aynı anda çalışabilir, database içerisinden istediğimiz tablolara anında ulaşabilr, tabloları birbirine bağlayabilir, Sonuçları her türlü grafik ve çizim olarak alabiliriz… Sonuçlar arasında dönemsel bazda karşılaştırmalar yapabiliriz.

20 Comments

  1. laptop install etmiyo sanırım herşeyi yaptım olmiiii acaba ben mi beceremiyorum bi fikriolan arkadaş var mı tşkler

  2. gerçekten çok kolay bi şekilde kuruluyor.sadece biraz zaman alıyor oda sorun değil.valla bu programı kuramayıpta programı nasıl kullancaksınız oda ayrı bi çelişki.yükleyenin ellerine sağlık.teşekkürler.

  3. arkadaşlar partları indirdikten sonra part 1 e sağ tıklayıp buraya çıkart deyin hepsi çıktıktan sonra kurulumu yapabilirsiniz…..

  4. arkadaslar saatım valla daha programı indiremezken nasıl kullanacaksınız anlamadım. neyse yukarda yazan downland adreslerini tarayıcınıza koplayın sizi rapidshare sitesine yönlendirecek orda gelen sayfadan free kısmını tıklatın sonra acılan sayfadan sizden bazı harfleri bir kutucuğa yazmanızı iseyecek ,yazın ve tamama tıklayın acılan kutucuktan kaydete basın sonra kaydetmesi için bir klasör belirleyin tamama basın böylece ilk partını indirecek diğer partları da bu sekilde indirin ve bir tanesinin üzerindeyken sağ tıklayıp buraya cıkarın deyin böylece partlar birlesecek. eğer bir tanesini inidirdikten sonra kota doldu derse modeminizi kapatıp acın böylece kotanız sıfırlancak ve tekrar inidirebilecekseniz.

  5. spss programını öğrenmek istiyorum. kısa sürede öğrenmem gerek elinizde bi kaynak varsa (anlatım cd’si) bana iletirseniz cok sevinirim.
    tesekkür ederim

  6. arkadaşlar ben spss 10u kullanmak istiyorum hocamız illa onu istiyor. kuruyorum lisans kodu istiyor birkaç tane buldum ama olmadı. bana yardımcı olabilecek biri var mı…

  7. bir şey sormak istiyorum…Veri analizi dersi var bizde bu programı öğretmek amaçlı,ama hocası çok cins o yüzden almak istemıyorum,acaba kıtaptan ve programı ındırerek birşeyler yapmam ,programı kullanmam mumkun mudur?ne tavsıye edersınız ama acıl cevap beklıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir