Sözleşmelilere Kadro Müjdesi

Sözleşmeli çalışan bir öğretmen olarak Nimet Çubukçu ve Türk Eğitim-Sen başkanının yapmış olduğu açıklamalar beni yeterince sevindirdi. Hatta 2009 Kpss’e bile girmemeyi düşündüm. Bu düşünceme benzer düşünceleri olan Okuldan Meslektaşlarım Var.

Açıklamalar Göre şu anda görevli olan 50 Bin Sözleşmeli Öğretmen çalışmaktaymış. Bu sözleşmeli Öğretmenlere Kadro verilceği ve Bir daha Sözleşmeli öğretmen alınmayacağı açıklaması sözleşmeli öğretmenlerin yüzünü güldürdü.

Bu duruma bir Komplo Teorisi yazıcak olursamda benim düşüncem; Danıştay kararını öğrenen hükümet bir hamle yapmak istedi ve bu şekilde bir açıklamayla ilerki dönemler için bir seçim yatırımı yapmak istedi. Zira danıştay kararının biz sözleşmeli öğretmenleri Kadroya geçirecek şekilde karar vereceğini düşünenlerdenim..

Her ne kadar sözleşmeliler Kadroya geçirilecek haberleri internette yayınlansada Kimbilir Kaç sene sonra bu uygulanacak Hep Beraber göreceğiz…

Sizlerinde bu konu hakkındaki yorumlarını bekliyorum….

3 Comments

  1. arkadaşlar ben de şırnakta sözleşmeli çalışıyorum.ama bu habere çok sevinemedim.kesinleşmeden de sevinmemek gerekir.yine sınava giriyorum.inşallah bileğimizin hakkıyla kadroya alınırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir