Pagerank (Pr) Nedir?

Nerdeyse 2-3 Aydır Bu Seo işLerine Takmış buLunmaktayım ve Okumadığım Yabancı ve Türkçe Yazı kaLmadı sanırım Bu konu hakkında 😎 Artık kendimde de bir biLgi birikimi oLduğunu düşündüğümden Bu konu Hakkında Bir yazıda ben yazayım dedim 🙂
iLk önCe GooGle Pagerank Mantığı üzerine Siteleri Sıralamakta . Peki Nedir Bu Pagerank? diyecek oLusanız. ŞunLarı Aktarayım..

Pagerank

inGilizce sözLüğü açıp baksanız biLe beLLi bir türkçe karşılık buLamazsınız bu keLime için. Ama Seo uzmanLarı Pagerank’ın Tanımı oLarak Link Popülerliği Demişler.
Arama motorunu yaPan kişiLer şunu Düşünmüşler ;
” Eğer Bir siteye Rakip siteden veya Diğer siteLerden ( Dışardan Lşnk almak ) Sitesine Link ( Bağlantı ) verilmişse Bu site Kaliteli veya iyi site oLmalı ki Diğer siteLerden Link aLsın Demiştir. Kötü bir site oLsa Diğer siteLer Link vermez Diye düşünmüştür.

Ben bu açıkLamaları yaptıktan sonRa akLınıza bir sürü kurnazLık geLmiştir 👿 Hemen bedava aLanLardan site açayım OraLara sitemin Linkini Koyayım Gibi 😀 Ama Boşuna Uğraşırsınız . Çünkü Belli Pagerank Değerine uLaşmayan SiteLerden Link aLmak hiç bi işe yaramaz 😎 Örneğin 1.000 Tane Pr 0 oLan Link aLmak Yerine Pr 4 oLan bir siteden Link aLmak Daha iyiDir.. 40 Tane Pr 5 oLan siteden Link aLmak yerine 1 Tane Pr 6 oLan siteden Link aLmak daha karLıdır. 🙂

Kısacası Sizin sayfaLarınıza Linkini Veren YerLer Ne Kadar iyiySe sizde o Kadar iyi oLursunuz 🙂

Peki Daha Sonra Bu GoogLe Amca Neye Göre Aranan keLimelerLe ile ilGili siteLeri SıraLar Diyecek oLursanız..

• Aranan anahtar kelimelerin geçtiği (uyduğu) tüm sayfaları bulur.
• Sayfadaki faktörlere göre derecelendirme yapılır.
• İlgili yazı içindeki kilit kelimelere göre hesaplama yapılır.
• Son olarak sonuçlar PageRank’a göre ayarlanır.

Sitemin PageRank değerini nasıl öğrenebilirim?

Pagerank HesapLayan Bir Çok site Var ama Bir Tanesini ve En iyisini SöyLeyecek oLursam 🙂
Pagerank HesapLayıcı‘a Girin Ve Bi Bakın Derim 🙂

Pagerank Yükseltmek

Bu oLay 5 Dk da Tak diye oLacak Bişi Değil 🙂 GerekLi işLemLeri Yaptıktan Sonra GeLecek Pagerank GünceLLmesini BekLemeniz Gerekicek 🙂 Şimdi NeLer Yapmamız Lazım BunLarı aktaRayım..

iLk Önce Siteniz GoogLe ‘a KayıtLı değiLse GoogLe Kayıt Adresine Girerek Sitenizi Kaydedin. iLk işLemimiz Bu oLsun. GoogLe ‘ da ListeLenmeniz 4 Gün iLe 4 Ay gibi bir süreyi aLmakta 🙂 Ama Pagerankı Yüksek oLan siteLere ne Kadar Çabuk ekLenirseniz . O kadar Çabuk GoogLe ‘ da ListeLenirsiniz..
Daha Sonra Yapacağımız iş ise Pagerank değeri yüksek oLan siteLerLe Link değişimi Yapmak oLsun. Ne kadar Çok Dost Site O kADAR Çık bacLink demektir..
YapabiLirseniz Rakip siteLerden Link aLın. Bu size Müthiş bir getiri kAZandıracaktır.. Ben Rakip site açar 🙄 Kendime Link veririm gibi Bir fikir Doğmuş oLabiLir Kafanızda 🙂 Güzel Fikir Ama 🙂 Açmış oLduğunuz bu 2 Site FarkLı ServerLarda oLması Gerekir 🙂 Bunu Unutmayın..
Pagerank Değeri 5 oLan TopListLere sitenizi ekLeyerek devam edebiLirsiniz. Size Bir Hit Getirisi oLmasada GoogLe ‘ da Pagerank değerinizi artıracağından önemLidir…

Pagerank Değeri Yüksek oLan siteLeri buLmak iÇin ;
GoogLe Arama Motoruna “Add Your Site”, “Siteni Ekle”, “Submit Your Site” gibi keLimeLer aratarak Pagerank değeri yükseK oLan siteLere Sitenizi ekLeyebiLirsiniz..
Sizin iÇin Bu siteLeri TopLadım 🙂
Arama Motorlarına Buradan uLaşabiLirsiniz…

Daha Sonraki Sitenizle ilGili Teknik Kısım işLemLerine Daha önCe yazmış oLduğum ;
Arama Motoru optimizasyonu adLı MakaLemden uLaşabiLirsiniz..
İnşallah Allah’ım Hepimize Bol Pagerank’lı GünLer Nasip Eder 🙂

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir