Kpss TercihLeri

Milli Eğitim BakanLığı 8 Ağustos tercih günü oLarak açıkLamasına rağmen şu yazıyı yazdığım sıraLarda herhangi bir geLişme göremedim. Onun yerine E-Devlet denen bişi çıkarmışLar. E-devlet hakkındaki yorumLarı okuduğumda ise geneLde öpretmen adayı arkadaşLar sitem dolu yazıLarını yazmışLar. E-Devlet açacağına boşta gezen öğretmen adaylarına Kontenjan aç diyerekten. Kimsş de 10 Ağustostaki Dev Mitinge eLaman topLamaya çaLışıyor. Bu gibi sitem doLu yazıLarın bir sonuca uLaşacağını zannetmiyorum açıkçası..

Kpss sıraLamalarından gördüğüm kadarıyLa miLLet yememiş içmemiş ders çaLışmış 🙂 88 aLan arkadaşım Kadrolu atanamayack durumda ise Bu iş hakketen bitmiş diyorum yha… Her geçen senede kontenjanların düşüp geriden geLen öğrenciLerLe öğretmen birikimi oLduğunu düşünürsek.. Öğretmen atama devrimi oLmadan bu durum düzeLmez arkadaşLar..

Yinede çok iyi başarı gösterip 90 aLan arkadaşLarı Tebrik ederim. Ama bana açıkçası Eşşek kadar puan aLıp, ilköğretim Matematik öğretmenLiğine gidip tekrardan Kpss denen sınava girmek zor geLiyor. Bundan doLayıda sanırım YeterLi Puan aLamadım.

Bu konuda da artık umudunu kesmiş insanLardan biriyim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir