Kpss Öğretmen ALımLarı

Kpss açıkLandı diyerekten sitem doLu bir yazı yazmıştım sizLere arkadaşLar. Bugün Milli Eğitim BakanLığı Kadro DağımLımLarını AçıkLadı. Kadro dağıLımLarında en çok iLgiyi çeken ise Din Kültürü ÖğretmenLiğindeki aLım sayısı .. Çoğu kişi kadroLaşma oLarak görüyor bunu. Bu konuda ise açıkçası Benim diyebiLeceğim bir şey yok açıkçası. Yoruma açık bir konu oLduğu için bunu sizLere bırakıyorum.. Benim branşım oLan iLköğretim Matematik öğretmenLiğinde ise aLım sayısı Tepki çekti açıkçası. Çünkü önceki seneLere oranLa daha az aLım yapılıyor bu sene.. En Çokta KadroLu aLım sayısı Bakımından. Sadece 600 Kişi SözLeşmeLi Kadro sayısı ise 800 Kişi.. Tercih Taban puanı 72 çıkmasına rağmen açıkçası Ben umutLu değiLim.. BelKi Umudum sonradan yaPılcak 10 Bin öğretmen aLımında yeşerir..
En çok İlgimi çeken diğer öğretmen aLımı ise Lise Matematik öğretmenLiği Taban Puanı 93 Çıkmış ve 30 Kişi aLıyor. Resmen küfür ediyor açıkçası.. Çünkü Üniversite Taban PuanLarına bakarsanız en yüksek PuanLa aLım yapan yer Boğaziçi Matematik öğretmenLiğidir.. Buna göre bir kıyasLama yapınca . İçimden şu yorumu yapmak geçiyor.. “Bu devirde Kafan fazLa çaLışmayacak aBi 🙂 ”

DevLetimizin güzeL OkuLLarında görev aLıcak öğretmenLere şimdiden HayırLı oLsun…

3 Comments

  1. “Bu devirde Kafan fazLa çaLışmayacak aBi” büyüksün usta 🙂

  2. abi ben de dicle mat ogretmenligi son sınıfa gectim ve zamanında puanım cumhuriyet tıp, 100. yıl tıp, gazi eczacılık ve daha bi cok baba bölume yetiodu, ama suan mezun olmak bile istemiorm. tercihleri yaptıgım güne lanet olsn!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir