Karabük Üniversitesi

Karabük’lü biri oLarak memLeketimde üniversite açıLacak oLması beni sevindirdi. OLaya diğer yönden baktığımda ise oLay Tam tersi. Nedeni ise; Üniversitede eğitim verecek tecrübeLi hocaLarın buLunmaması .

Sonuçta ÜniversiteLerimizde Türk TopLumunun geLecekteki öncü insanLarı eğitim görecek. Eğer kaLitesiz bir eğitim aLdıktan sonra da Türk TopLumunu nasıl daha üst seviyeLere taşırız bilmiyorum.. Kalitesiz eğitim verdikten sonra Hiç eğitim verme daha iyi.. İnşallah bu söyLedikLerimin Tam tersi oLurda KaliteLi HocaLar buLunur Karabük Üniversitesine . Şu an üniversitede buLunan hocaLar Kötü demiyorum. Örneğin Fen – Edebiyat açıLdığında Matematik Dalında öğretim yapabiLecek HocaLar buLunmadığını anLatmaya çaLışıyorum. Bu sadece Karabük Üniversitesi için değiL Diğer tüm iLLerdeki üniversiteLer için geçerLi bir durum. Hem zaten Türkiye ‘de üniversite fazLaLığı , üniversiteden mezun öğrenci fazLaLığı yok mu? ÜniversiteLerden mezun oLmuş konfeksiyonda çaLışan o kadar çok insanımız var ki.. Bence bunLarın hepsi utanç TabLosu…. Türkiye cumhuriyeti için.. Üniversite açmak yerine daha başka çözüm yoLLarı buLunabiLir diye düşünüyorum..

Karabük’e veya diğer iLLere üniversite açıLması O kenti 4-5 kat daha iLeriye götüreceği kesin. Çünkü müthiş bir para akışı oLacak o kentteki esnaf için.. Karabük’e bu sene 5 Bin öğrenci geLeceği söyLeniyor ama Benim yaptığım konuşmaya göre Karabük üniversitesinde HazırLık sınıfı açıLamıyacağı için ÖğrenciLer ereğLiye gönderiLecekmiş. Bu dedikLerim Üniversitede bir HOcanın söyLedikLeridir.. O yüzden ilk sene için çok büyük bir öğrenci girişi oLmayacağını düşünüyorum Karabük’e.

3-4 Sene içinde de Karabük’ün çok büyük bir oranda değişeceğini düşünüyorum. Hem ekonomik hem de diğer yönLerden doLayı. Kimisi için kötü kimisi için iyi karşıLanacak bu durum. Bence, Türkiye’deki üniversiteden mezun oLan öğrenci sayısında bir artış görüLcek ve DipLomalı işsiz sayımız artacak o kadar 🙂 İnşaLLah bu dedikLerim doğru çıkmazda söyLedikLerime Pişman oLurum…

Umarım Karabük için herşey Daha güzel oLur 🙂

Karabük Üniversitesi Tanıtım Yazısı

33 Comments

  1. slm arkadşlar.üniyi yeni kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. hayırlı olsun arkadaşlar…
    T.E.F 3. sınıfta okuyorum bende ilk gelddiğimde bu gübü sorunlarla karşılaşacağğımı sanıyordıum yurt sıkıntısı kalacak yer sıkıntısı falan yobaz insanları diye falan duymuştum. kulaktan öyle laflar duymuştum ama hiççte öyle olmadı. insanları çok iyi, esnafalrı öğrencilere karşı biraz fiyat kabartıyolar buda her üni çevresinde olan normal bişidir.
    yani çok güzel ve gelişmeye hızla devam eden bi üniversiteyi kazanmış durumdasınız. herşey yolunda gidicek sıkıntı etmeyin siz.. üni ileriki yıllarda çok daha iyi yerlerde olucak belki ben göremem ama siz mutak güzel bi ünide okuyo olcaksınız..

  2. slm ben karabuk makına muhendıslıgı yazmayı dusunuyorum makına muhendıslıgınde okuyan bırılerı bana yardımcı olursa cok sevınırım fıkırlerını almak ıstıyorum sehır hakkında unıv hakında

  3. slm arkadaşlar karabük otomotiv öğretmenliğini kazandım teknik eğitim fakültesi karabükte mi yoksa safranboluda mı? yurtlar nasıl onları nasıl ayarlıyoz bilen arkadas varsa yardımcı olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir