Hemoroid (Basur) Nedir?

Günümüzün en büyük stres ve sindirim sistemi bozukluğunun sebeb olduğu Hemoroid Hastalığından Biraz Bahsedelim…
Hemorid Nedir?
Uzun süreli kabızlık probleminden sonra vücudun bir tepki olarak anüs çıkışında meydana getirdiği meme şeklindeki şişkinlik hemoroid olarak tanımlanır..

Hemoroid Sebebleri Nelerdir?

En büyük sebebleri düzensiz beslenme, çok fazla katı yiyecek tüketilmesi, sindirim sistemi yavaşlığı , stres ve iş ortamında çok fazla oturarak çalışılması…

Hemoroid Belirtileri Nelerdir?– Karında Şiddetli Ağrı
– Anüste hissedilen Acı
– Dışkının atılması sırasında Yanma
– Kanama

Bunların sonucundada anüs çıkışında bir meme şeklinde çıkıntının oluşması…

Peki hemoroidin giderilmesi için neler yapılabilir?

– Uzun süreli kabızlıktan Kaçınılması

Kabızlığı nasıl engelleyebiliriz?
Posalı yiyecekler tüketilebilir. Meyve ve sebzenin bol tüketilmesi ve Bol Bol su içilmesi Kabızlığı büyük ölçüde giderir.. Bunun dışındada en güzel tavsiyelerden biride sabahları aç karna 3 Kayısı ile birlikte en az 1 Bardak suyun tüketilmesi… Bunun haricinde oturarak bir iş yapıyorsak iş yerimizde hareket etmemizi sağlayacak Fonksiyonlarda bulunmamız.. Yüreyemiyorsak merdivenleri inip çıkabiliriz…

Bütün bunları uygulanmasına Rağmen hastalık hala nüksetmeye devam ediyorsa en büyük tavsiyem Uzman bir genel Cerrahi Doktoru ile görüşülmesidir.

Sağlıklı Günler

Ayşegül Gedik [PamukKuzu.Com]

3 Comments

  1. tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim denedim ve işime çok yarakdı

  2. tavsiyeleriniz için çok teşekkürler yanlız benım bı sorum olacak kesın bı cozum yolu yok heralde bunun 1hafta YOKSA 2.HAFTA yenıden cıkıyor cokta kanama yanma meydana gelıyor amelıyat sızde kesın cozummudur.

  3. tavsiyelrinizi okudum ve denedim ve hala kabızlık var ciddi anlmada.ve hızla kilo almaya başlıyorum bunun bi çaresi var mıdır?cevaplarınız bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir