GoogLe SandBox

Google SandBox bir filtreleme sistemidir. Google yeni çıkan spam siteLerine önLem amacıyla böyLe bir yönteme başvurmuştur. SandBox’a yakaLanan siteler en önemli keyword (anahtar sözcük) ve keyword tümcelerine karşılık iyi ranking (sıra) alamaz. Sitenin kaliteli içeriğe, bol gelen linke ve güçlü google pagerank değerine sahip olmasına rağmen, site bunun aksine Sandbox etkisinde kalır ve GoogLe’ da üst sıraLarda gözükemez..

Diğer bir deyişle SandBox , yeni açıLan siteLerin bekLetilmesi süresi veya denetLenmesi deniLebilir. Google ‘ın SandBox yöntemini çıkarma nedeni iLLegal yoLLarLa spam yaparak Dışardan Link aLan ve Haksız Kazanç sağLayan siteLeri enGeLLemektir.

Rekabet oranı yüksek oLan keLimeLeri siteniz KodLarına Keywords oLarak yerLeştirmiş iseniz SandBox denetimine yakaLanmanız yüksek oLasıLıkLardan biridir.. Sitenizin SandBox a yakaLandığını ise yüksek Pagerank değerine rağmen rekabet olmayan kelimelerde arama yaptığınızda Arama motorLarında gözükmemenizdir. Diğer bir olasılık ise GoogLe Toolbar ın sitenizi Gri oLarak Göstermesidir. SandBox ten kurtulma süresi ise 2-6 ay arasındadır. Bu yüzden sabredip keywords ları besleyecek içerikler eklerseniz sitenize SandBox tan kurtulduktan sonra Yükselmeye başLayacaksınız.. Yeter ki sabredin 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir