Düşün Ve Başar

Sanırım çoğumuz yaşadığı hayattan, karısından, sevgilisinden veya işinden şikayetçidir. Karısından oLmasa komşusundan, bir işi oLsa yorgunLuktan şikayet eder. Oysa bu duruma aynanın diğer tarafından bakıcak oLursak şunLarıı söyLeriz.. “Keşke bir işim oLsada çaLışabiLsem, Keşke bir sefgiLim oLsada dertLeşebiLsem” deriz. asLına bakarsanız biz insanoğLuyuz. Yetinmeyiz .. Hep isteriz.. Hiç şükretmeyiz..
Nerden esti bunLar Sinan diyecek Olursanız. Dersanede hep şunu der oLduk; “Çok Monotonuz ya..” Evden işe işten eve . Yaşadığımız hayat hayat mı der oLduk 🙁 Çoğu zaman benim içinde öyLe geLiyor ama Bir gün herşeyin bunLara deyeceğine inanıyorum. Bir de hep şükrediyorum şimdiki haLime.. Can dündarın yazısında oLduğu gibi hep kötü durumLarımı düşünüyorum ve Ya ben çok iyiyim diyorum. Birden yüzüm güLüyor mutLu oLuyorum.. Neden mutLu oLmayayım ki Elim koLum sağLam Allah’ıma çok şükür sağLığım yerinde Paramı kazanabiLecek güce ve zekaya sahibim. Daha ne isterim ki Allah’tan ..

Karşımıza ne çıkarsa çıksın, hayata karşı Dimdik durmaLı ve savaşmasını biLmeLiyiz .. Bana Annem bunu öğretti ve bunu gördüm ben ondan. Bundan sonrada böyLe olucak.. Benden de tavsiye “Yaşadığım hayatta hayat mı ?” diyecek oLursanız şimdiki haLinizden daha kötü durumLarı düşünün sizden kötü haLdeki insanLara bakın.. Eminim ki şimdiki haLinize şükredeceksiniz..

Daha önceki hazıMDA “UmutLa değil GerçekLe Yaşa” demiştim ya vazgeçtim… Umut oLmadan da yaşanmıyor. Bir şeyde başarıLmıyor.. Hayatımda izLediğim en güzeL FiLm dediğim Esaretin BedeLi fiLminde de Bir adamın 19 YıL boyunca bir umudu bir azmi içinde nasıL büyüttüğünüde görebiLirsiniz.. FiLmi izLedikten sonrada gaza geLiyorsunuz zaten..( Gaz isteyenLere Muhammet Bozdağ’ın Düşün ve Başar Kitabını Tavsiye Ederim..) Bir umut peşinde koşar oLuyorsunuz.. Benimde şarkıdaki geçtiği gibi “Hiç biLmediğim bir umudum var haLa” diyorum…

Sizde Umutsuz ve Hedefsiz kaLmayın Derim…

3 Comments

  1. tabiki insan şükretmesini bilecek ama sadece verilenle yetinmeyecek. insanın doğasında vardır zaten istemek. en masum halimizde yani çocukken bile herşeyi isteriz. herşey benim olsun isteriz. Ama elde edemeyincede Allaha çok şükür deriz. demeliyiz de zaten ama azlada yetinmemeli daha iyisi ve daha güzeli için çalışmalıyız.

  2. yetinmek ve şükretmek derken, sadece çevremizde hiç birşeyleri olmayan ama yinede yetinip şükretmesini bilen insanlara bakmak yeterli. Yaradılışımızdan olsa gerek; insan oğlu nankörmüş, Allah ne kadar çok verirse bir okadar daha fazla isteriz.mutlu olduğumuz zamanların kıymetini bilmeyiz ve şükretmeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir