2009 Aralık 6 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Kontenjanları Sonuçları

Uzun süredir Öğretmen adayı arkadaşlarımız Kasım Ayı için söz verilen Atama hakkında Medyaya bu konu hakkında haber verilmemesinden dolayı Milli Eğitim Bakanlığını Mail ve Telefon yağmuruna tutmuştu. Bu Şikayetlerden sıkılmış oldular ki sonunda açıklama yapma gereği duyuldu diye düşünüyorum. Senelerini verip öğretmen olmak için Uğraşan Güzel Yurdumun Güzel Öğretmen adayları Ücretli Öğretmenlik ile Karınlarını doyurmaları istenilmekte. Bunun sorumlusu Milli Eğitim mi ? YÖK mü Yoksa Maliye Bakanlığı mı? Bunun cevabını Sayın devlet yöneticilerimiz düşünüp bu konu hakkında mutlaka bir planlama yapmaları gerektiğini düşünüyorum.

Her geçen sene Mezun öğretmen sayısı birikmekte ve Atanmak için Taban Puanlar 90 Civarında gezmekte. KPSS nin öğretmenleri değerlendirmeye tabi tutuluşundaki geçerlilik ve güvenirlikte ayrı bir soru işareti aslında.

Bu benim yazdıklarımı şu an bu sayfayı okuyan tüm arkadaşlarımın beyninden yüreğinden aklından geçtiğine eminim. Peki buna bir çözüm yolu üretebilir miyiz? Diye soracak olursak. Her öğretmen arkadaşımızın mutlaka bir önerisi olacaktır.

Kasım ayında yapılacak olan 10 Bin Kadrolu atamasına gelicek olursak ayrı bir kandırmaca diye düşünüyorum. Ama bu kandırmacayı sadece ve sadece Öğretmen adayı arkadaşlar çözer. Halk ise olaya Bak 10 bin Tane daha öğretmen alıyor diye Bakar. Birde başlıklar genellikle Müjde 10 Bin Öğretman alınıyor dye olur 🙂 Oysaki Bilseler bu atamanın Eylül ayında sözleşmeli atanmış öğretmenleri Kadroya geçirme ataması olduğunu… Sonuçta Devlette şu an çalışan öğretmenler Kadroya geçirilcek. Dışarda işsizlikten kurtulacak öğretmen sayısı 5 Bini geçmeyecek . Ne diyelim Allah yardımcımız Olsun.. Güzel günler Bizim Olsun….

3 Comments

  1. hay elinize sağlık lütfen bu gibi yazıları daha sık yazın ve daha görünür kılın ki milleti kandıramasınlar daha fazla edebiyat öğretmeni adayıyım ve bu gidişle hep aday kalacağım atamalarımız en son 80e düştü ben 79 almıştım bir puanla atanmayı kaçırınca adeta yıkıldım sonra kasımda olur diye kendimi avuttum bu arada ailemden harçılk isteyemeyeceğim için ücretli kölelik yapmaya başladım onca saat derse girmeme öğrencilerime bildiklerimi öğrenmeyi öğretmeme karşılık hesabıma yatan para 400tl evet yanlış yazmasım 400…yani devletim bana öğrenciyken burs yatıran hayırseverler gibi harçlık yatırmıştı benden daha az derse giren kpss nedir bilmeyen öğretmenlerden 3 kat azdı maaşım neden 1 puan az almıştım ya kpss denilen neyi ölçtüğü bilinemeyen her sene saçma sapan birçok sorusu iptal edilen o sınavdan eee tabi iyi bir öğretmen olamazdım ben otçul asosyal bir hayat yaşayarak insan ilişkileri 0 olan sürekli test çözen ve 80 küsür alan arkadaşlar kadar. sözleşmeli almayacaklarmış neden çalışma adaletini bozuyormuş peki ya ücretli öğretmenlik ne ücretli öğretmenlikte çalışma adaleti neredeyeni atama yapmak istemiyoruz kadrolu atama yapacağız deyip eylülde atadığımız 10bin sözleşmeliyi kadroya geçirmek istiyoruz dememek için çalışma adaletini bozan sözleşmeliye karşıyım vari açıklamalar ne olur biraz dürüst olun mert olun çıkıp deyin atamayacağız bir ümit bekleyeceğimize başımızın çaresine bakalım

  2. fikri olan varsa şayet ben matematikçiyim bizim bölüm enson 87.6 küsürle kapandı kasımda 499 kişi alınacak ve benim puanım 86.220,aslında burda kahincilik oynamaktayız ama yinede iyi şeyler duymaya insanların herzaman ihtiyacı var sanırım.

  3. hepimizin aklından geçenleri dile getirmişşiniz ağzınıza sağlık ..ben de fen bil. öğretmeni ücretli kölelerdenim malasef ki bir de etrafın soruları iyice can sıkıcı iken hayatım zevksiz günler halinde akıp geçiyor 10 bin alınıyor sen yine mi giremedin? gibi sorular beynimde yankılanıyor sanki bu psikolojide öğrencilerime ne kadar faydalı olabilirim 86 puanla kalıpta ay sonunda hesabımda 500 küsür tl yi görünce kahrolan bir garip ücretli köleyim işte …bizi bu duruma düsürenler rahat uyuyamasınlar Allah cezalarını er ya da geç verir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir