WordPress SiteMap Plugini

Uzun süredir Seo işLemLeriyle ilgiLendiğimi Sitemdeki yazıLarımdan ve DökümanLarımdan anLamışsınızdır. Bu nedenLe GoogLe Botun Sitemdeki YazıLarı Daha iyi Taraması amacıyLa bir SiteMap oLuşturmam Gerektiğini düşünDüm 🙂 Birazda biz GoogLe ‘ın işini koLayLaştıraLım demi 😎
Sonra WordPress iÇin Bir SiteMap Modülü YapmışLarmıdır Diye Araştırmaya BaşLadım 🙂 Vatandaşın Teki Gene Güzel Bir Eklenti yazıvermiş Bizim iÇin… Bende BunLa iLgili Türkçe Bir Döküman buLmadığımdan PayLaşmak isTedim… SizLeri BekLetmeden Hemen işLemLere GeçeLim 😉

➡ iLk Başta DosyaLarımızı inDireLim..
➡ Rar arşivimizden Çıkarttığımız dosyaLardan sitemap.xml ve sitemap.xml.gz DosyaLARımızı WordPress ‘ in KuruLu oLduğu Dizine ataLım.. isTerseniz Siz aynı adLarda 2 Tane Dosya Yaratıp Sitenize aTabiLirsiniz..
➡ Diğer dosyaMız oLan wordpress-sitemap.zip Dosyası iÇindeki Dosyayı Çıkartın ve Wp-Content/Plugins/ Klasörümüzün içine ataLım.
➡ Bir sonraki işLemimiz Pluginimizi yönetim paneLimizden aktif etmek. Aktif Ettikten sonRa SeçenekLer ( Options ) böLümünden Sitemap başLığı aLtından Manuel oLarak Sitemap oLuşturacağız. Bunun iÇin önCe Ftp e attığımız sitemap.xml ve sitemap.xml.gz dosyaLarımızın Chmod Değerini 777 yapıp yazıLabilir yapmış oLaLım.. Yoksa Couldn’t Write gibi bir hata aLırsınız. DedikLerimizi uyguLadıysanız Hiç bir sorun yaşamayacaksınız. Herhangi bir hata iLe karşıLaşırsanız Mesaj atabiLirsiniz..

6 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir