Çift KişiLikLi oLmak

Çift KişilikLi oLmak NasıL Bir şeydir Sizce?

 • iki YüzLü oLmak mı ?
 • Sanal Dünyada FarkLı ReeL Hayatta FarkLı oLMak mı?
 • işte FarkLı Evde FarkLı oLmak mı?
 • Benim cevabım Sanal dünyada farkLı reeLde farkLı oLmak derdim.. Kendime karşı bir özeLeştiri yapıcak oLursam; Sanal Dünyada BaşarıLı bir webtasarımcısını oynarken ReeLde belli bir noktaya geLmeye çaLışan bir öğretmen roLünü oynuyorum.. Sanal dünyada bir çok şeye sahip oLabiLmişken, ReeLde bir şeyLere sahip oLmaya çaLışıyorum.. Bazen Hep sanaLdamı yaşasam diyorum Kendime. Sizce ne yapayım ? Veya Benim gibiLer ne yapaLım?

  Diğer bir yönden Msn de konuşurken rahatLıkLa söyLeyebiLdiğiniz bazı şeyLeri karşınızdakine yüz yüze geLdiğinizde yanakLarınız veya kuLakLarınız kızarmadan söyLeyebiLdiniz mi? Hiç sanmıyorum 😉 Çünkü Burda rahatız .. Şu an Arka Fonda Robert Hatemo “Gitmem Lazım Yana Yana Buradan” çaLarken yazmak bana o kadar eğLenceli geLiyor ki 🙂 Rahatça yazabiLiyor veya konuşabiLiyorum. (Şu an oLduğu gibi) Oysa ReeLde ne zaman kurşun kaLemi eLime aLsam vede Boş bir beyaz kağıdı, onun adını yazmaktan başka bir şey yapamadım …

  Bende Yasak aşk öyküsü yaşadım sanırım.. Büyüsü kısa zamanda bozuLmuş.. BeLkide aşk değilmiş. Belkide diğer tarafım aşıK oLmuş ona .. Çift kişiLikLiyim yaa.. Ama şundan eminim Ki diğer kişiLiğimin yüreği onLa beraber Gitti… Şimdi bana kaLan ise Soğuk ve Yüksek duvarLarLa örülü Taştan bir kaLp.. ( Bu kısım rahatLığımdan ötürü Pek bi duygusal oLdu be veya winamptaki duygusal şarkıLar böyLe yaptı )

  SöyLeyin bakaLım. Ben çift kişiLikLimiyim Yoksa Bana mı öyLe geliyor? Veya Ferhat Göçer gibi “Ama FazLa da üzüLme Hayat Bitiyor Bir gün AyrıLık tan KaçıLmıyor . Hem çok zor hem de çok Kısa bir macera ömür. Ömür imtihanla geçior ” mu diyeceksiniz? Bencede öyLe deyin 🙂 Çünkü hakketen ömür imtihanLa geçiyor.. Bu yüzden Son sözLeri de şöyLe bitireLim…

  Ferhat Göçer Gidemem

  bazen daha fazladır herşey
  bi eşikten atlar insan
  yüzüne bakmak istemez yaşamın
  o kadar azalmıştır anlam
  o zaman hemen git radyoyu aç
  bir şarkı tut yada bir kitap oku
  mutlaka iyi geliyor
  yada balkona çık bağır bağırabildiğin kadar
  zehir dışarı akmadan yürek yıkanmıyor
  ama fazlada üzülme hayat bitiyor bir gün
  ayrılıktan kaçılmıyor
  hem çok zor hemde çok kısa bir macera ömür
  ömür imtihanla geçiyor
  ben bu yuzden hiç kimseden gidemem gitmem
  unutamam acı tatlı ne varsa hazinemdir
  acının insana kattığı değeri bilirim küsemem
  acıdan geçmeyen şarkılar biraz eksiktir
  bi şiirden bi sözden bi melodiden bi filmden
  geçerip güzelleştirmeden can dayanmıyor
  yıldızların o ışıklı fırçası azıcık deymeden
  bu şahane hüzün tablosu tamamlanmıyor

  Şarkıdaki gibi sizde kimseden gitmeyin ne oLursa oLsun…

  2 Comments

  1. çok güzel ifade etmişsin sinan ama, ben sana katılmıyorum. sanalda olsa realde olsaa insan farklı bir kişilik olmaz. sadece bir takım bastırdığı duyguları hiç tanımadığı bir insana daha rahat ifade edebilir okadar. sanalda webtasırımcıyı oynuyorum diyorsun, sen aslın da öğretmen olmasaydın bilgisayar mühendisi olmak istemiyormuydun. demekki bu bir oyun değil, yetenek bir oyun olamz bence.
   bir konuda sana katılıyorum ama, sanalda sırf karşı tarafı etkilemek için aşık rolü oynayanlar var ki, bence onlarda sadece kendilerini kandırıyor okadar.
   son olarak aşk aşktır. sanalda olsa realde olsa fark etmez, büyüyü bozan içinde aşk olmamasıdır.

  2. gerçektende güzel bir yazı olmuş çoğu yerine katılıyorum.
   ama bu durum sakat bir durum kişiye zarar verebilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir