Aibu BiLim Sınavı :)

Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Matematik Öğretmenliği Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yapmak istediğimi sizLere daha önceki yazıLarımda bahsetmştim.. Sınavın iLk aşaması oLan Yabancı Dil Sınavını Geçtikten sonra Bugün Karşıma Çıkan Bilim Sınavında Ter Döktüm. Umarım doğru cevapLar yazmışımdırda Kabul ediLirim.. Çünkü Bilgisayar Destekli Matematik üzerine çaLışmaLar yapmak istiyorum..

Bilim Sınavında Çıkna soruLardan Bahsedecek oLursam
1. Soruda 2 Tane 1/2 Kesrine eşit oLan şekiL verilmiş ve bu iki şekil arasında Büyüktür veya Küçüktür işareti koymamız isteniyor. Siz oLsaydınız Hangisi Büyüktür Dersiniz..
2. Soru 6-8 Matematik Programını Analiz EtmeyLe aLakaLı bir soruydu.
3. Soru ise Matematik bir “örüntüler ve düzenler bilimidir” kavramından ne anLıyorsunuz şekLindeydi..
4. Soru Van Hiele’nin Geometri Düşünme KuramıyLa aLakaLı bir soruydu.
5. Soru Rutin Problem ile Rutin olmayan Problem kavramlarından ne anLıyorsunuz ve Rutin oLmayan Probleme örnek veriniz şekLindeydi..
6. Soru yani En sevdiğim Soru 🙂 Ne üzerine Çalışma Ypamak istiyorsunuz. DeneyimLeriniz Var mı? AraştırmaLarınız Var mı? şekLindeydi ..

inŞallah Doğru cevapLar vermişimdir de Yüksek Lisans için Kabul ediLirim..

1 Comment

  1. merhaba bende bugün aibü fen bilgisi öğretmenliği alanında yüksek lisans için başvuru yaptım 🙂

    başvuru sonrasında 2 adet sınavın beni beklediğini söylediler (bende gerçi internetten araştırmışım) dil sınavı ve bilim sınavı
    dil şartı olmadığı için birincisi zorunlu değil ama ikinci sınavın nasıl bişey olduğu hakkkında eve dönüş yolunda kara kara düşünceler sarmıştı benide

    tamam matematik öğretmenliğinde matematik ve geometriden çıkar bi nebi tekrar etmek kolay olurda bizim bölümde ilk 2 yıl bütün fen derslerini baya ayrıntılı bir şekilde gördük şimdi bu haksızlık değil mi 😀 hangi birini tekrar edeyim 🙂

    birde fen bilgisi öğretmenliğinden başvuru yapıpta bilim sınavı soruları hakkında bir fikri olan arkadaş var ise eğer bilgi verebilirse bana çok makbule geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir