2009 Sbs Ortaöğretime Yerleştirme Sonuçları

2009 Sbs Sonuçlarını sitemiz aracılığıyla öğrenen siz öğrencilerimiz 2009 Sbs Yerleştirme Sonuçları nıda sitemizden öğreneceksiniz.. Normalde 17 Temmuz tarihine kadar tercihlerin yapılmasını isteyen MEB Bu başvuruları 23 Temmuz tarihine uzattı. Bencede 4 Günlük bir süre tercih için gerçekten kısıtlı bir süreydi :S Helede geleceği için en iyi adımı atacağı dönemde daha dikkatli davranılması ve daha iyi seçimler yapılması gerekiyor. Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra Bir çok öğrencimiz Fen Lisesi , Öğretmen Lisesi , Anadolu Lisesi ve diğer Meslek Liselerine yerleşmiş olacaklar. Yerleşemeyen arkadaşlar ise Rehberlik hocalarının yönlendirmeleri sonucu kendini geliştirebileceği öğretimini devam ettirebileceği Liselere Kayıtlarını yaptırcaklar.

Bu durumda velilerimizin yapması gereken en önemli şey çocuklarımıza Başarısız olsa dahi bunun bir son olmadığını anlatması gerekiyor. Çünkü Türk eğitim sistemimizin yapmış olduğu bu sınavların en önemli Ölçüt hatası Başarısız olan adaylar için herşeyin bitmiş olduğunu göstermesi..

Bende Eski adıyla anadolu liselerine giriş sınavına girdim ve başarısız oldum. Ama bu benim için sonuç değildi. Gayretim ve çabalarım sonucu Şu an Allah’ıma şükür Matematik Öğretmenliği yapmaktayım. Bu yüzden siz arkadaşlar çalışmanız ve gayretiniz bitmedikçe sizi kimse malup edemez…

Tüm herkese Hayırlı Olsun

Sinan GEDİK
Fahir İLKEL İlköğretim OKulu Matematik Öğretmeni
Mailleriniz için : sinangedik@gmail.com

13 Comments

  1. slm ya ben 354 aldım ama hiç bir yere yerleşemedim bi bilginiz varmı msn adresim they_your_dilara@hot ok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir